Bize Ulaşın Tel: 0532 230 88 60

oto kiralama adres

Kemer Köprü Mah.

Merkez, BARTIN

oto kiralama çalışma saatleri

Pazartesi-Cumartesi

09:00 - 20:00

Ulus Kiralık Araba Rent A Car

Ulus Kiralık Araba Rent A Car

Bartın/Ulus'ta bulunan kiralık arabalarımız, modelleri ve fiyatları gibi bilgilere Kiralık Arabalarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. Ulus'da günlük kiralama, haftalık kiralama gibi hizmetlerimiz mevcuttur. Ayrıca il dışından gelen misafirlerimiz için kiralamak istediği aracı ister ofisimizden, isterseniz de dilediğiniz bir noktdan teslim alabilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Saltukova Havaalanı ile Bartın Amasra ya gelen müşterilerimiz için de havaalanına ücretsiz arac teslimimiz mevcuttur. Detaylı bilgi için lütfen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçiniz.

  • Telefon: 0532 230 88 60
  • E-Posta: ersan.cil@hotmail.com
  • Çalışma Saatleri: 09:00- 20:00

Bartın / Ulus Konaklama

Muhteşem atmosferi ile her yıl onbinlerce misafir ağırlayan özellikle Ulus'da konaklayabileceğiniz, Ulus Otelleri, Bartın Otelleri, Ulus Konuk evleri ve pansiyonları mevcuttur. Konuk Evi Kiralama ve Villa Kiralama sektörünün öncü firmalarından olan,Ulus Günlük Kiralık Villa, Ulus Konuk Evi kiralama ve Kiralık Bartın Evleri ile siz misafirlerimize; Amasra, Kurucaşile, Ulus ve tüm Bartın genelinde en kaliteli konaklama imkianlarını en uygun fiyata sunmaktadır.

Ulus, Bartın

Ulus'un tarihinin MÖ 3000 yıllarına kadar dayandığı kabul edilmektedir. MÖ 800 ile MÖ 2000 yılları arasında bölgeye ilk önce doğudan, sonra batıdan akınlar, göçler olmuş, Hititlerle çağdaş Gasgolar uzun süre bu bölgede barınmışlardır. Anadolu Selçukluları zamanında Ulus Candaroğulları Beyliği'nin sınırları içinde kalmıştır.

Osmanlılar zamanında ilçe küçük bir yerleşim merkezi olarak kalmış, herhangi bir ticari, siyasi ve askeri olaya sahne olmamıştır.

Ulus, Safranbolu ilçesine bağlı nahiye durumunda iken, 8 Ağustos 1944 tarihinde Zonguldak iline bağlı ilçe yapılmıştır. 28 Ağustos 1991 gün ve 3760 sayılı kanunla Bartın'ın il olması üzerine Ulus, Bartın iline bağlanmıştır.

İlçe genelde engebeli araziye sahiptir. Bölgenin esas bitki örtüsü ormandır. Denizden ortalama yüksekliği 200 metre olup, yüzölçümü 713 km²'dir.

Ulus ilçesinde kullanılan Türk şivesinin Batı Anadolu ağızları içindeki konumu Prof. Dr. Leyla Karahan'ın Anadolu Ağızlarının Sınıflandırılması (Türk Dil Kurumu yayınları: 630, Ankara 1996) adlı çalışmasına göre şöyledir:

Uluyayla Şenlikleri

Her yıl ağustos ayının ilk haftasında düzenlenir.

Ulukaya köyü

Ulus ilçe merkezine 17 km uzaklıkta olan Ulukaya köyü, Ulukaya Kanyonu ve kanyonun içindeki şelalesi ile turizm potansiyeli yüksek bir yerdir.