Bize Ulaşın Tel: 0532 230 88 60

oto kiralama adres

Kemer Köprü Mah.

Merkez, BARTIN

oto kiralama çalışma saatleri

Pazartesi-Cumartesi

09:00 - 20:00

Dede Rent A Car Amasra Araba Kiralama

Amasra Kiralık Araba Rent A Car

Bartın/Amasra'da bulunan kiralık arabalarımız, modelleri ve fiyatları gibi bilgilere Kiralık Arabalarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. Amasra'da günlük kiralama, haftalık kiralama gibi hizmetlerimiz mevcuttur. Ayrıca il dışından gelen misafirlerimiz için kiralamak istediği aracı ister ofisimizden, isterseniz de dilediğiniz bir noktdan teslim alabilirsiniz. Zonguldak Saltukova Havaalanı ile Bartın Amasra ya gelen müşterilerimiz için de havaalanına ücretsiz arac teslimimiz mevcuttur. Detaylı bilgi için lütfen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçiniz.

192 bin civarında nüfusu olan Bartın, Batı Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Kastamonu, Karabük ve Zonguldak ile komşu küçük, şirin bir kendimizdir. Bartın, tabiat güzelliklerinin bolca mevcut olduğu tarihi ve kültürel eserlere sahiptir. 1992 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak şehir olan Bartın, oldukça zengin yeşilliklere, akarsulara ve ormanlara sahiptir.

Şüphesiz ki Bartın denince akla ilk gelen de inkum ya da Amasra olmaktadır. Bartın ilinin en önemli turizm merkezlerinden olan Amasra muazzam güzelliklere sahiptir. Amasra haricinde il genelinde tarihi mekanlar ve doğal güzellikler mevcuttur. Küre dağları içerisinde bulunan ve üzerinde taşımacılık yapılabilen ırmağa sahiptir.

Bartın'da Gezilecek Yerler

Amasra, Bartın'a 16 Km mesafede bulunan,doğa güzellikleri ve tarihi ile Karadeniz'in cennet köşelerinden bir tanesidir Amasra. Kraliçe'nin kenti olan ve ilk dönemlerde ismi Sesamos olan Amasra'nın tarihi İskitlilere dayanmaktadır.Fatih Sultan Mehmed'in Çeşmi-Cihan '' Dünyanın Gözbebeği '' olarak adlandırdığı bu şirin kenti ölmeden muhakkak görmek gerek.Tabiatana'nın tüm güzelliklerini cömertçe sergilediği Amasra,her yıl on binlerce insanı ağırlamaktadır.Osmanli Hamami, Amasra Kalesi, Oyma Magaralar, Kemerdere Köprüsü, Içkale Mescidi, Bedesten, Fatih Camii, Antik Tiyatro, Gürcüoluk Magarasi, Çekiciler Çarsisi, Kuşkayasi Yol Anitı, Amasra'da görülecek yerler listeniz için ilk aklımıza gelenler.Ayrıca Amasra tatilinizde,Seyirtepe ve Boztepe'den kuşbakışı seyretmenizi tavsiye ederiz.

Amasra Kalesi: Bütün Amasra'yı panaromik olarak seyredebileceğiniz ve Amasra Tarihine ışık tutan Amasra Kalesi, Çekiciler Çarşında bulunmaktadır. Amasra'nın Tarihi mekanları için çok güzel bir örnek

Amasra Kalesi

Kuşkayası Yol Anıtı: Amasra'nın tarihine ışık tutan bu büyüleyici eserin tarihi Roma İmparatorluğuna dayanmaktadır.Amasra'da gezilecek yerler listenizde bulunabilir.

Kuş Kayası Yol Anıtı

Güzelcehisar Lav Sütunları: Bartın ilimizde bulunan ve 80 milyonluk tarihiyle görülmeye değer muazzam doğal güzellikteki Güzelcehisar Lav Sütunları, dünyada eşine az rastlanır bir yapıya sahiptir. Eski bir yanardağın lav akıntılarından oluşan Güzelcehisar Lav Sütunlarını, Amasra'da gezilecek yerler listenize mutlaka koymalısınız.

Güzelcehisar Lav Sütunları

Amasra Tavşan Adası: Cenevizlilerden kalma kilise ve manastırı içerisinde barındıran bu tabiat güzeli ada, görüntüsüyle sevgi kazanıyor. Bartın’ın Amasra ilçesi sınırlarında yer alan Amasra Tavşan Adası; Bartın gezilecek yerler listeniz için güzel bir alternatif.

Amasra Tavşan Adası

Gürcüoluk Mağarası: Bu mekanda Bartın’ın Amasra ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta.Oldukça ilgi çekici havasına katılan sarkıt ve dikitler, içeride mistik bir hava oluşturuyor.Bartın'ın görülecek yerleri listenizde bulunmasını tavsiye ederiz.

Gürcüoluk Mağarası

Ulukaya Şelalesi: Bartın Ulus mevkinde bulunan bu doğal güzelliklere sahip mekan, bölgede turistlerin en çok rağbet gösterdiği yerler arasındadır. Ruhunuzu dinlendirmek isterseniz, Ulukaya Şelaleleri keşfetmeniz için bekliyor. Bartın'ın tabiat güzelliklerine çok güzel bir örnek.

Ulukaya Şelalesi

Kapısuyu Plajı: Otantik yaz günleri geçirmek istiyorsanız, doğayla iç içe bir sentezde bulunan Kapısuyu Plajı tercihleriniz arasına girebilir. Yemyeşil ağaçlarıyla kaplı dağların kıyıya uzandığı bölgede, denizi ve kumsalı oldukça elverişli durumdadır.Kapısuyu Plajı; Bartın'da gezilecek yerler listeniz için olmazsa olmaz bir bölgesi.

Kapısuyu Plajı

Amasra Boztepe: Panoramik görüntüler yakalamak istiyorsanız, Amasra Boztepe mevki, sizin için biçilmiş kaftandır. Bu noktadan güneşin batışını seyretmek ayrı bir keyif kaynağı olacaktır.Amasra'nın gezilecek yerleri listenizin ilk sırası için önerimizdir.

Amasra Boztepe

Amasra Cenova Şatosu: Cenovalı denizcilerin, Bartın sahillerine oldukça önem verdiği tarih kaynaklarıyla ortadadır.Bartın üzerine inşa ettikleri en ciddi yapılardan biri olan Cenova Şatosu, günümüze dek gelmiş haliyle heyecan vericidir. Bartın ziyaretinizde, Amasra’nın tarihine ışık tutan bu tarihi mekanı ziyaret etmenizi öneririz.

Amasra Cenova Şatosu

Bartın - Amasra - Ulaşım

Bu tabiat harikası kentimiz olan; Bartın’a Çaycuma-Devrek (Zonguldak) - Mengen -Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük) - Gerede (Bolu) üzerinden ulaşmanız mümkün olacaktır. İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Adana ve İzmir gibi illerden düzenli seferler düzenlenmektedir. Bartın Havayolu ulaşımınız için Kastamonu Havalimanı'nı yada Zonguldak Çaycuma Havalimanı'nı kullanabilirsiniz. Kastamonu Havalimanı Bartın transferi yada Zonguldak Çaycuma Havalimanı Amasra tranferiniz için Dede Rent A Car Vip Transfer'den detaylı bilgi alabilirsiniz. Bartın Denizyolu ulaşımınız için Uluslararası Bartın Limanı'nı kullanabilirsiniz. Bartın Limanı dışında Bartın'da Amasra, Kurucaşile Limanları ve Tekkeönü Balıkçı Barınağı yat limanıda mevcuttur.

Bartın - Amasra Konaklama

Muhteşem atmosferi ile her yıl onbinlerce misafir ağırlayan özellikle Amasra'da konaklayabileceğiniz, Amasra Otelleri, Bartın Otelleri, Amasra Konuk evleri ve pansiyonları mevcuttur. Konuk Evi Kiralama ve Villa Kiralama sektörünün öncü firmalarından olan, Amasra Günlük Kiralık Villa, Amasra Konuk Evi kiralama ve Kiralık Bartın Evleri ile siz misafirlerimize; Amasra, Kurucaşile, Ulus ve tüm Bartın genelinde en kaliteli konaklama imkianlarını en uygun fiyata sunmaktadır.